Boris Johnson merr dozën e parë të vaksinës AstraZeneca

Sapo kam marrë dozën time të parë të vaksinës Oxford / AstraZeneca. Faleminderit të gjithë shkencëtarëve të pabesueshëm, stafit të NHS dhe vullnetarëve që ndihmuan për të realizuar këtë, ”shkroi ai në Twitter.

“Marrja e dozës është gjëja më e mirë që mund të bëjmë për t’u kthyer në jetën që na mungon aq shumë. Le ta bëjmë goditjen ”, shtoi ai, raporton A2.

Ky vendim i kreut të qeverisë britanike erdhi pasi Agjencia Europiane e Barnave konfirmoi efektshmërinë dhe sigurinë e kësaj vaksine dhe shihet nga shumë ekspertë si një lëvizje për të rikthyer besimin e qytetarëve tek vaksinat, i cënuar në ditët e fundit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

36 thoughts on “Boris Johnson merr dozën e parë të vaksinës AstraZeneca

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *