Limani: Zyrtarët e BDI-së më kanë dërguar ndërmjetësues

Ka shokë të cilët edhe dje edhe sot janë munduar të luajnë rolin e ndërmjetësuesve por pa treguar saktë se nga vijnë dhe kush i dërgon duke më ftuar që edhe njëherë të bashkëpunojmë bashkë. Ndërkohë që qëndrimi im është i prerë, i paluhatshëm dhe i tillë do të mbetet deri në përfundim të gjithë këtij procesi që e kam filluar duke vazhduar që të punoj e zhvilloj këtë veprimtari si kandidaturë e pavarur, e cila do ti prij të gjithë këtij procesi- tha Limani.

Përkundër tentimit për të komentuar akuzat e Limanit, edhe sot heshtje në BDI. Zëdhënësi I parties Bujar Osmani nuk deshi të prononcohet, ndërsa kreu actual I Kërçovës Fatmir Dehari nuk përgjigjet. Limani nga ana tjetër tha për Alsat se nuk habitet me heshtjen e BDI-së pasi që është mësuar me sjelljen e tyre.

Nuk e kanë të lehtë të deklarohen, i kuptoj edhe ata por kur mbisundon e keqja tek e mira atëherë vjen deri te kjo. Unë në periudha të ndryshme i kam përkrahur me shpresën se do të bëhet më mirë duke u përpjekur që të shkoj nga e mira, por është bërë keq e më keq- pohoi  Fatmir Limani, Kandidat i pavarur për Kërçovën.

Limani paralajmëroi se do të kandidojë si i pavarr në Kërçovë, ndërsa nga kreu I integrsitëve, Ali Ahmeti kërkoi që të pastroj partinë të cilën bashkë e themeluan nga struktura, siç i quan, të dala prej kontrollit të BDI-së. Limani tha se BDI ka devijuar ideologjikisht nga momenti që ka spastruar nga radhët e saj elementin e atdhetarëve, luftëtarët dhe të burgosurit politik. Alsat/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Limani: Zyrtarët e BDI-së më kanë dërguar ndërmjetësues

 • 09/06/2021 at 00:12
  Permalink

  It’s an amazing post designed for all the online users; they will obtain advantage from it I
  am sure.

  Reply
 • 09/03/2021 at 05:43
  Permalink

  Hey just wanted to give you a quick heads up. The
  words in your post seem to be running off the screen in Internet explorer.
  I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with web browser compatibility
  but I figured I’d post to let you know. The style and design look great though!
  Hope you get the problem resolved soon. Cheers

  Reply
 • 09/01/2021 at 00:06
  Permalink

  I quite like reading a post that will make men and women think.

  Also, thanks for allowing for me to comment!

  Reply
 • 08/30/2021 at 12:15
  Permalink

  Have you ever thought about publishing an e-book or guest authoring on other websites?
  I have a blog centered on the same subjects you discuss and
  would really like to have you share some stories/information. I know my readers would value your work.
  If you are even remotely interested, feel free to
  shoot me an email.

  Reply
 • 08/28/2021 at 02:25
  Permalink

  Good information. Lucky me I found your blog by chance (stumbleupon).

  I’ve book-marked it for later!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *