Tërmet i fortë në Japoni, paralajmërim për tsunami

Një tërmet i fortë me një madhësi 7.2 goditi bregdetin e Miyagi dhe Japonia lëshoi ​​një paralajmërim për tsunami.
Epiqendra ishte vendosur në një thellësi prej 60 kilometrash nga bregu lindor i Honshu, sipas Shërbimit Gjeologjik Gjerman. kanal5/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

34 thoughts on “Tërmet i fortë në Japoni, paralajmërim për tsunami

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *