Evidentohen 121 529 persona përmes aplikacionit për vetë-regjistrim

Përmes aplikacionit për vetë-regjistrim deri në ora 08:30 të ditës së sotme janë evidentuar gjithsejtë 121 529 persona. Procesi për vetë-regjistrim ka filluar më 1 mars dhe do të zgjas deri më 21 prill, ndërkohë që përmes aplikacionit po regjistrohen shtetas të republikës së Maqedonisë së Veriut të cilët qëndrojnë jashtë vendit për shkak të punës apo arsye të tjera

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

18 thoughts on “Evidentohen 121 529 persona përmes aplikacionit për vetë-regjistrim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *