KSI me një vendim tjetër: Ora policore vazhdon, masa të reja janë të mundshme në ditët në vijim

Ora policore, e futur në 10 Mars, dhe orari i ndalimit prej 20:00 deri në 5 të mëngjesit, është zgjatur për dy javë të tjera. Vendimi për vazhdimin e kësaj mase kufizuese duhet të paraqitet sot nga Komisioni për Sëmundjet Infektive, por Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce nuk përjashton mundësinë në ditët në vijim të propozojë masa shtrënguese shtesë për shkak të pasqyrës aktuale epidemiologjike. Në ditët e fundit, një numër i madh i njerëzve të infektuar rishtas me Covid-19 janë regjistruar në Maqedoni, për shkak të së cilës nevoja për shtrime në spital po rritet çdo ditë, dhe numri i pacientëve të vdekur është veçanërisht shqetësues.

Numri i përgjithshëm i pacientëve pozitivë dhe të dyshuar për koronavirusin që trajtohen në departamentet infektive në kryeqytet dhe në spitalet në të gjithë vendin është 1329, dhe Ministria e Shëndetësisë njoftoi se ka rreth 300 shtretër spitalorë falas në qendrat kovide në të gjithë vendin.

– Ne jemi të gatshëm të fusim masa shtrënguese shtesë nëse ato aktuale nuk japin rezultatet e dëshiruara. Pozicioni është që nga nesër të njëjtat masa do të vazhdojnë të zbatohen si më parë, që do të thotë se ndalimi i orarit mbetet në fuqi nga ora 22:00 deri në 05:00 të mëngjesit dhe ne do të diskutojmë çdo kufizim shtesë gjatë javës bazuar në atë që ndodh në ditët në vijim, tha Ministri Filipçe për Sitel TV.

Numri më i lartë i shtrimeve në spital është në kryeqytet, ku gjithsej 578 persona të dyshuar dhe të konfirmuar për KOVID-19 trajtohen në Qendrat Covid, dhe për shkak të numrit të shtuar të pacientëve që kanë nevojë për shtrim në spital, Qendra Covid e Kirurgjisë Plastike Klinika është e hapur të Premten. faktor/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “KSI me një vendim tjetër: Ora policore vazhdon, masa të reja janë të mundshme në ditët në vijim

 • 10/20/2021 at 07:17
  Permalink

  123298 500956Hiya! awesome blog! I happen to be a day-to-day visitor to your website (somewhat more like addict ) of this web site. Just wanted to say I appreciate your blogs and am looking forward for far more to come! 343686

  Reply
 • 10/07/2021 at 22:29
  Permalink

  205464 303365I dont agree with this particular write-up. Nonetheless, I did researched in Google and Ive identified out which you are correct and I had been thinking within the incorrect way. Continue producing quality material comparable to this. 743986

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *