Brenda 24 orëve regjistrohen 8.429 mërgimtarë, numri i përgjithshëm shkon në 130.009

Sipas Enti Shtetërorë për Statistika numri i qytetarëve të regjistruar që jetojnë jashtë vendit ka shkuar në 130.009, transmeton Alsat. Nga ky institucion njoftojnë se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 8429 mërgimtarë.

Regjistrim i diasporës përmes aplikacionit online mund të bëhet deri me 21 prill. Regjistrimi i popullsisë brenda vendit pritet të nis me 1 prill dhe do të zgjasë deri me 21 prill.

Ndryshe, qytetarët që jetojnë jashtë vendit, e që nuk kanë mundësi të regjistrohen përmes aplikacionit online, nga 1 prilli do të mund të regjistrohen nga familjarët ose të afërmit e tyre në Maqedoninë e Veriut, që i dinë të dhënat për personin jashtë vendit.

Regjistrohuni në: https://census.stat.gov.mk

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Brenda 24 orëve regjistrohen 8.429 mërgimtarë, numri i përgjithshëm shkon në 130.009

  • 10/24/2021 at 21:47
    Permalink

    354785 565209Intending start up a enterprise around the web involves revealing marketing plus items not only to women locally, yet somehow to several buyers who are web-based as a rule. e-learning 25350

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *