CIES: Rashford dhe Halland, më të shtrenjtë në botë

Sipas CIES, Markus Rashford nga Mançester Junajted dhe Erling Halland nga Borusia Dortmund arrijnë vlerën prej 150 e deri më 200 mln euro. Nga 120 e deri më 150 mln euro janë vlerësuar Kilian Mbape, Zhao Feliks, Bukajo Saka dhe Fill Foden. Ndryshe në mesin e 15 futbollistëve me më shumë vlerë, nuk ka asnjë futbollist të Real Madridit, ndërsa Frenki De Jong është më i vlerësuari nga Barcelona, dhe mban pozitën e 9-të. Në këtë listë të Qendrës Ndërkombëtare për Studime Sportive, është edhe Enis Bardhi që është zgjedhur më i vlerësuari nga Levante dhe vlera e tij prek shifrat prej 20 e deri më 30 mln euro.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “CIES: Rashford dhe Halland, më të shtrenjtë në botë

  • 04/15/2021 at 13:11
    Permalink

    The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *