Masakër në Kolorado: 10 të vrarë në të shtënat në supermarket, përfshirë oficer të policisë

Numri i të vdekurve u njoftua nga shefi i policisë lokale Maris Herold. Policia e nxori të dyshuarin nga supermarketi në pranga, por policia nuk tha cili ishte motivi i sulmit.
Bomba goditi pak pas mesdite para një dyqani King Supers në Boulder, rreth 40 milje (40 kilometra) në veriperëndim të Denver.

“Kjo është një tragjedi dhe një makth për Boulder County. “Ne kemi marrë bashkëpunim dhe mbështetje nga autoritetet lokale, shtetërore dhe federale,” tha prokurori Michael Doherty menjëherë pas sulmit. tocka/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

110 thoughts on “Masakër në Kolorado: 10 të vrarë në të shtënat në supermarket, përfshirë oficer të policisë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *