Gjykata e Hagës/ Mbahet seanca e ish-luftëtarëve të UÇK-së

Kujtojmë se seanca e fundit për çështjen e Thaçit dhe të tjerëve ishte mbajtur më 16 shkurt.

Ndaj tyre rëndon një aktakuzë prej 68 faqesh që i ngarkon me krime lufte, ndalim të paligjshëm ose arbitrar, trajtim mizor, tortura e vrasje të paligjshme dhe krimet kundër njerëzimit të burgosjes, akteve të tjera çnjerëzore, torturës, vrasjes së paligjshme, zhdukjes me forcë të personave dhe përndjekjes, të cilat sipas Dhomave të Specializuara, janë kryer midis marsit 1998 dhe shtatorit të vitit 1999.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Gjykata e Hagës/ Mbahet seanca e ish-luftëtarëve të UÇK-së

 • 10/20/2021 at 09:05
  Permalink

  99611 272988There couple of fascinating points at some point in this posting but I dont determine if these people center to heart. There is some validity but Let me take hold opinion until I check into it further. Wonderful write-up , thanks and then we want much more! Combined with FeedBurner in addition 770946

  Reply
 • 10/09/2021 at 05:34
  Permalink

  484437 457759Your home is valueble for me. Thanks!? This internet page is genuinely a walk-via for all of the info you required about this and didn know who to ask. Glimpse right here, and you l undoubtedly uncover it. 261186

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *