Nga e diela fillon ndërrimi i orës

Në seancën e djeshme, Qeveria mori një vendim për të përcaktuar numërimin e verës, i cili këtë vit fillon më 28 Mars në 02:00.

Ora duhet të lëvizë një orë përpara.

Përndryshe, në vitin 2019, Parlamenti Evropian me një shumicë të madhe votoi për të ndaluar lëvizjen e orës në 2021. Por topi është në fushën e vendeve anëtare të BE, të cilët duhet të vendosin nëse do të mbajnë kohën e verës apo të dimrit përgjithmonë.

Kishte debate dhe sugjerime edhe në Maqedoni, por asgjë ende nuk është afër të ndryshojë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Nga e diela fillon ndërrimi i orës

  • 10/29/2021 at 23:43
    Permalink

    107359 353733But wanna comment on few general things, The web site style is perfect, the content material material is actually good : D. 95826

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *