Numri rekord i vdekjeve nga Covid-19 në Brazil

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Brazil është rritur me 3,251 në 24 orët e fundit, një numër rekord i vdekjeve gjatë ditës që nga fillimi i pandemisë, sipas raporteve të mediave në atë vend.

Deri më tani, një total prej 298,676 shtetas brazilianë kanë vdekur si rezultat i koronavirusit, raportojnë agjencitë.

Në 24 orët e fundit, 342 vdekje nga koronavirusi u regjistruan në Ukrainë, e cila është më e larta që nga fillimi i pandemisë në një ditë.

Ministri i Shëndetësisë, Maksim Stepanov, tha se 14,174 raste të reja të koronavirusit janë raportuar, raporton Reuters.

Në këtë vend, koronavirusi është regjistruar në 1.57 milion njerëz dhe 30,773 njerëz kanë vdekur.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

60 thoughts on “Numri rekord i vdekjeve nga Covid-19 në Brazil

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *