Putin merr dozën e parë të vaksinës, u vaksinua me Sputnik V

Putini, 68-vjeç, po ndihet mirë pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës, tha sonte zëdhënësi i tij Dmitry Peskov, raporton agjencia e lajmeve TASS.

Udhëheqësi rus do të ketë një “ditë normale pune” nesër, shtoi Peskov, pa dhënë detaje të tjera, të tilla si vendi ku Putin u vaksinua dhe cila vaksinë. Në deklaratat e mëparshme, Peskov hodhi poshtë pyetjen pse Putini e merr vaksinën larg vëmendjes së publikut, kur kaq shumë politikanë të tjerë shfrytëzuan rastin për të rritur besimin e publikut në vaksinat.

“Sa i përket vaksinimit para kamerës, atij nuk i pëlqen,” tha Peskov. Një zëdhënës i Kremlinit gjithashtu tha që të tri vaksinat ruse ishin “plotësisht të sigurta” dhe se nuk “kishte nevojë të zbulohej se cilën vaksinë kishte marrë Putini”.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *