Limani: Askush nga funksionarët e BDI-së në Qeveri nuk ka kaluar filtrat e partisë

Nipi i liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, Fatmir Limani, beson se udhëheqja e partisë po punon për bashkimin e BDI-së me LSDM-në.

Ai ishte i ftuar në emisionin “Click Plus” mbrëmë.

Siç dihet, Limani është zëvendës drejtor i ELEM, dhe një javë më parë ai dha dorëheqjen nga të gjitha pozitat në BDI, dhe u promovua si një kandidat i pavarur për kryetar të Kërçovës.

Në shfaqje, Limani bëri një seri akuzash kundër kryetarit aktual të Kërçovës, Fatmir Dehari. Ai thotë se punon në mënyrë të pandershme, joprofesionale dhe është arsyeja që të rinjtë nga Kërçova të shkojnë jashtë vendit. Sipas tij, ekziston korrupsion në Komunën e Kërçovës.

Nipi i Ali Ahmetit ka vërejtje serioze në lidhje me udhëheqjen e re të BDI-së, duke e akuzuar atë se po punon për bashkimin e LSDM-së, dmth BDI-së dhe LSDM-së që të bëhen një. “Nuk mund të them me siguri se Ahmeti po punon për të bashkuar BDI me LSDM, por me politikat dhe veprimet e tij në muajt e fundit po bëhet e qartë se Ahmeti po punon në atë drejtim. Prandaj jam e revoltuar. Kjo është arsyeja pse ka shumë anëtarë të tjerë të BDI-së që janë kundër kësaj bashkimi. Dua të them Musa Xhaferi, Izet Mexhiti, Sadula Duraku, Blerim Bexheti e të tjerë. “Këta njerëz janë kundër politikave aktuale të BDI-së dhe kundër emërimit të zyrtarëve të BDI-së në qeveri, sepse askush prej tyre nuk ka kaluar filtrat e partisë,” tha Limani.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Limani: Askush nga funksionarët e BDI-së në Qeveri nuk ka kaluar filtrat e partisë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *