Regjistrimi, deri tani 137.114 njerëz janë regjistruar, më shumë nga Zvicra

Emigrantët nga Zvicra janë aktualisht përpara vetë-regjistruesve të diasporës në Gjermani dhe Itali, Kanada dhe Australi.

Shifrat zyrtare të Zyrës së Statistikave të Shtetit tregojnë se për vetëm një numri i vetë-numëruara është rritur me 7102.

Numri i përgjithshëm i vetë-regjistruar dje ishte 137.114 njerëz.

Numri më i madh i vetë-regjistruesve është nga Zvicra, ku numrat janë 45,000.

Në vendin e dytë diaspora më e populluar për t’u numëruar është ajo në Gjermani me 31,000 të regjistruar në vetvete, e ndjekur nga Italia me 19,000.

Më pak të vetë-numëruara janë nga Kanadaja, ku numrat janë 1215, me 1682 është Australia dhe Shtetet e Bashkuara me 5100 vetë-numëruara. faktor/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

30 thoughts on “Regjistrimi, deri tani 137.114 njerëz janë regjistruar, më shumë nga Zvicra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *