KSI do të mbajë takim të rregullt, a do to kemi masa të reja në vend?

Sot, Komisioni për Sëmundjet Infektive do të zhvillojë një takim të rregullt për të diskutuar situatën aktuale me koronavirusin.

Pas takimit të Komisionit për Sëmundjet Infektive, do të dihet nëse do të rekomandohen masa më të rrepta për Qeverinë, dmth karantina e fundjavës.

Sipas ekspertëve, në këtë valë të re të kojotës 19, popullsia e re është më e prekura. Sipas statistikave, këto ditë kishte të rinj të moshës 23 dhe 24 vjeç që vdiqën nga ndërlikimet me virusin.

Në vend është në fuqi shtetrrethimi, i cili zgjat nga ora 10 deri në 5 të mëngjesit.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 123,491, numri i pacientëve të rikuperuar është 103,374, numri i të vdekurve është 3,574 dhe numri i rasteve aktive është 16,543. lokalno/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *