Osmani: Shtyrja e fillimit të negociatave nuk durohet më

Shtyrja e fillimit të negociatave nuk durohet më. Nuk përballohet nga rajoni, nuk përballohet nga kredibiliteti i procesit të zgjerimit dhe as nga BE-ja. Duke i pasur parasysh të gjitha argumentet se Maqedonia e Veriut i ka plotësuar të gjitha kriteret madje i ka tejkaluar, për t’i filluar negociatat, Maqedonia e Veriut duhet t’i fillon negociatat me 35 për qind të legjislacionit Evropian e cila është bë pjesë e legjislacionit tonë shtetëror”, tha Bujar Osmani, ministër i Jashtëm. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Osmani: Shtyrja e fillimit të negociatave nuk durohet më

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *