Vaksinimi në Maqedoni, prioritet do të kenë të moshuarit dhe të sëmurët kronikë

Të parët që do të vaksinohen do të jenë 20 mijë persona që janë mbi 75 vjet me sëmundje kronike dhe sipas vendbanimeve do të bëhet edhe shpërndarja, që do të thotë se do të kryhet në pikat e vaksinimit. Për sa i përket sasive dhe hapave të ardhshëm, kishim lajme të mira dje nga BE, në prill duhet të arrijnë edhe vaksina të tjera nga Kina”, pohoi Venko Filipçe, ministër i Shëndetësisë.Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Vaksinimi në Maqedoni, prioritet do të kenë të moshuarit dhe të sëmurët kronikë

  • 10/16/2021 at 09:02
    Permalink

    928296 423281The digital cigarette makes use of a battery and a small heating element the vaporize the e-liquid. This vapor can then be inhaled and exhaled 932633

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *