Në Kovid Qendrat në Shkup për 24 orë janë pranuar 48 pacientë

Në 24 orët e fundit në Klinikat Interne ka pasur 30 pranime. Në Kovid Qendrën në Spitalin 8 shtatori kishte 7 pranime, ndërsa 6 pacientë të tjerë u pranuan në Klinikën Infektive. Në Kozle është pranuar 1 person derisa në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve, janë pranuar 4 pacientë. Gjatë 24 orëve të fundit në shtëpi janë lëshuar 24 pacientë të shëruar. Numri i pacientëve të pranuar është rritur dhe për momentin deri në ora 08:00 të ditës së sotme, janë vetëm 70 shtretër të lirë. Ndërkohë pritet që sot me lëshimin në shtëpi të pacientëve të shëruar, numri i shtretërve të lira të rritet. Të gjitha repartet infektive kanë oksigjen dhe mund të kujdesen për pacientët që kanë nevojë për oksigjeno-terapi.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

57 thoughts on “Në Kovid Qendrat në Shkup për 24 orë janë pranuar 48 pacientë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *