Maqedoni/50 viktima dhe 1.320 raste të reja me Covid-19

Maqedonia e Veriut ka regjistruar rekord viktimash ditore si pasojë e komplikimeve nga Covid-19. Vendi gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 50 viktima, 19 prej tyre janë regjistruar vetëm në Shkup. Viktimat janë mes moshës 46 dhe 95 vjeçare. 46 pacientë kanë ndëruar jetë në kushte spitalore kurse 4 në kushte shtëpiake.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *