Filipçe: AstraZeneca tani për tani vetëm tek të moshuarit

Presim rezultatin nga bordi i EMA-së, tani për tani nuk janë regjistruar efekte negative tek ndonjë person që ka pranuar Vaksinën AstraZeneca. Vaksina AstraZeneca do të përdoret vetëm te qytetarët e moshës më të vjetër, deri tani nuk janë paraqitur komplikime tek ndonjë pacient, me përjashtim të 28 vjeçares gjendja e së cilës është stabile dhe dita ditës po përmirësohet, tani për tani nuk kemi efekte të paraqitura anësore tek ndonjë pacient tjetër”, deklaroi Venko Filipçe, ministër i shëndetësisë. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *