Kosovë, 12 të vdekur dhe 777 raste të reja me COVID-19

12 të vdekur dhe 777 raste të reja me COVID-19 janë shënuar 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.143 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 777 raste pozitive.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

113 thoughts on “Kosovë, 12 të vdekur dhe 777 raste të reja me COVID-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *