Më shumë të shëruar se të infektuar/ 9 humbje jete nga Covid 19 në vend

Tirana vazhdon të ketë numrin më të lartë të rasteve, me 85 të infektuar. Rastet e reja janë nga qytetet:

85 raste në Tiranë, 23 në Durrës, nga 18 raste në Fier, Pogradec, nga 17 raste në Krujë, Gjirokastër,  16 në Korçë, 15 në Elbasan, 12 në Devoll, 11 në Vlorë, nga 10 raste në Lezhë, Berat, 8 në Krujë, 7 në Sarandë, nga 6 raste në Lushnje, Pukë, Kamëz, Malësi e Madhe, nga 5 raste në Tropojë, Peqin, nga 4 raste në Kavajë, Tepelenë, nga 3 raste në Kurbin, Kukës, Mallakastër, nga 2 raste në Mirditë, Divjakë, Selenicë, Belsh, Dibër, Patos, Këlcyrë, nga 1 rast në Mat, Delvinë, Gramsh, Kuçovë, Skrapar, Maliq, Poliçan, Dropull, Libohovë.

9 qytetarë të moshave nga 37-79 vjeç kanë humbur betejën me Covid 19. Viktimat janë:

2 qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Librazhdi, 2 qytetar nga Durrësi, 1 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Lushnja, 1 qytetar nga Elbasani, të moshave 37 – 79 vjeç. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllime familjarëve të të ndjerëve.

Aktualisht në spitalet Covid në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 263 pacientë, 10 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Fatmirësisht,  673 qytetarë janë shëruar, duke e çuar numrin e të shëruarve në 93,173 që nga fillimi i epidemisë. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Më shumë të shëruar se të infektuar/ 9 humbje jete nga Covid 19 në vend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *