Maqedoni/734 të infektuar dhe 35 të vdekur nga kovid

Në 24 orët e fundit, janë kryer 3,246 teste, dhe 734 raste të reja të KOVID-19 janë regjistruar në:
-Shkup 313
-Bitola 75
-Kumanovo 46
-Prilep 38
-Tetovo 36
-Veles 34
-Gostivar 26
-Orid 24
-Strumica 22
-Kavadarci 19
-Stip 17
-Kochani 14
– Gjevgjeli dhe Vinica nga 10 secila
-Kërçova dhe Negotina nga 9 secili
-Rishërimi 8
-Berovo 4
-Radovish, Dellçevë dhe Vallandovë nga 3 secili
-Sveti Nikole, Bogdanci dhe Dojran 2 secili
-Struga, Kriva Palanka, Dibra, Kratovo dhe Makedonski Brod 1 secila

Gjithsej janë raportuar 35 persona të vdekur: 12 nga Shkupi (87g, 84g, 81g, 80g, 77g, 75g, 74g, 72g, 72g, 70g, 70g, 61g), 6 nga Manastiri (88g, 84g, 75g, 63g, 63g dhe 59g), 4 nga Ohri (78g, 75g, 73g dhe 28g), – 2 nga Gjevgjelia (75g dhe 64g), Kumanova (73g dhe 60g), Demir Kapija (83g dhe 63g) dhe Kërçova (78g dhe 68g) dhe – 1 vdiq secili nga Gostivari (77g), Koçani (79g), Vinica (72g), Velesi (67) dhe Radovishi (49g). Të 35 pacientët vdiqën në spital.

621 pacientë të rikuperuar nga:
-Shkup 330
-Kavadarci 40
-Veles 37
-Tetovo 29
-Stip 25
-Negotino 21
-Gostivar 19
-Bitola 18
– Gjevgjeli pas 14
-Kumanovo dhe Kocani nga 13 secili
-Demir Kapija 10
-Probishtip dhe Kërçovë nga 9 secili
-Sveti Nikole 8
-Berovo 7
-Pehçevë 6
-Rishirimi 4
-Bogdanci 3
-Prilep dhe Kratovo 2 secili
-Vinica dhe Demir Hisar 1 secili

Deri më tani, gjithsej 641,573 teste të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 134,867, numri i pacientëve të rikuperuar është 109,297, numri i vdekjeve është 3,940 dhe numri i rasteve aktive është 21,630.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

106 thoughts on “Maqedoni/734 të infektuar dhe 35 të vdekur nga kovid

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *