Bërnabiq: Serbia ka vaksinuar me dozën e dytë rreth 20 për qind të popullatës

Ajo precizoi se në popullatën e moshës 65-74 vjeçare, janë vaksinuar 51 për qind, ndërsa në pjesën e popullsisë prej mbi 75 vjeç – janë vaksinuar 41 për qind.

Në Serbi sot arriti një kontingjent i ri prej gjysmë milionë doza vaksinash nga prodhuesi kinez Sinofarm kundër koronavirusit. Aeroplani me vaksina u ul në aeroportin Nikolla Teslla dhe u mirëprit nga Bërnabiq dhe ambasadori kinez në Serbi, Çen Bo. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Bërnabiq: Serbia ka vaksinuar me dozën e dytë rreth 20 për qind të popullatës

  • 04/16/2021 at 21:52
    Permalink

    The other day, while I was at work, my cousin stole my iPad and tested to see if it can survive a thirty foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views. I know this is totally off topic but I had to share it with someone!

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *