Qeveria sot mbledhje priten masa të reja restriktive.

Burime jozyrtare të Alsat brenda Qeverisë njoftojnë se Komisioni i Sëmundjeve Infektive ka propozuar masa shtesë kundër përhapjes së COVID-19. Jozyrtarisht KSI rekomandon mbylljen e objekteve gastronomike si dhe orar të ri të orës policore, respektivisht ora policore të fillojë nga ora 20:00. Ndryshe, Qeveria ka caktuar mbledhje për në ora 13:00, ndërsa kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe pritet të mbajnë konferencë për shtyp në ora 14:00.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

174 thoughts on “Qeveria sot mbledhje priten masa të reja restriktive.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *