COVID, 1 259 raste të reja dhe 45 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 4 555 teste të kryera janë regjistruar 1 259 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 751 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 45 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 136.402 raste, prej të cilëve 111 039 janë shëruar, kurse 4 022 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 21 265 raste aktive me virusin korona.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “COVID, 1 259 raste të reja dhe 45 viktima në 24 orët e fundit

  • 04/12/2021 at 04:42
    Permalink

    It is appropriate time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I want to suggest you some interesting things or advice. Perhaps you could write next articles referring to this article. I wish to read even more things about it!

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *