Filipçe: Mes 15-20 prillit presim vaksinat kineze dhe Pfizer

Në periudhën në vijim pritet të vijnë edhe 20 mijë vaksinat tjera. Që do të thothë se të gjithë qytetarët që tani po vaksinohen, do të rivaksionohen. Kemi disa paralajmërime se mes 15-20 prillit do të vijnë vaksinat kineze dhe ato Pfizer nga kontrata direkte, por edhe nga kontrata tripartide nga Evropa. Por kur të kemi data të sakta do të njoftojmë”, tha mes tjerash ministri Filipçe. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

385 thoughts on “Filipçe: Mes 15-20 prillit presim vaksinat kineze dhe Pfizer

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *