Italia rikthen “ngjyrat”, hiqet izolimi kombëtar

Italia heq izolimin kombëtar dhe rikthen “ngjyrat”. Duke nisur nga kjo e martë lufta ndaj pandemisë koronavirus do të zhvillohet me kufizime rajonale, në bazë të nivelit të përhapjes për 100 mijë banorë. Zonë e Kuqe, ku masa e izolimit do të vijojë të mbesë në fuqi, janë përcaktuar 9 rajone italiane.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

588 thoughts on “Italia rikthen “ngjyrat”, hiqet izolimi kombëtar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *