Manastirliu: Sot u vaksinuan 13.826 qytetarë, në total mbi 200 mijë

Kujtojmë se në 24 orët e fundit janë shënuar 264 raste të reja me Covid-19 në vendin tonë.

Nëntë qytetarë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me Covid-19, 4 qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Shkodra, 1 qytetar nga Vlora, 1 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Pogradeci, të moshave 55 – 83 vjeç, duke e çuar në 2274 humbjen e jetëve që prej fillimit të pandemisë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 589 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 94,431 që nga fillimi i epidemisë.
Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 255 pacientë, 11 në terapi intensive, nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

431 thoughts on “Manastirliu: Sot u vaksinuan 13.826 qytetarë, në total mbi 200 mijë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *