14 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.742 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 685 raste pozitive.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “14 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

  • 04/16/2021 at 14:01
    Permalink

    Thanks for some other informative site. The place else may I am getting that type of information written in such an ideal means? I’ve a venture that I am simply now working on, and I have been at the glance out for such information.

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *