Moti sot me vranësira dhe reshje shiu, temperatura maksimale deri në 15 gradë

Mot sot do të jetë kryesisht me vranësira, me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut në pjesët veriore dhe dukshëm më i ftohtë. Më shumë reshje do të ketë në pjesët perëndimore, ndërsa në male do të ketë reshje të borës. Nga fundi i ditës në pjesët jugperëndimore reshjet do të kalojnë në borë edhe në viset më të ulëta. Përgjatë Vardarit do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor, ndërsa në pjesët perëndimore erë e përforcuat perëndimore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri 8 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 5 deri 15 gradë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

191 thoughts on “Moti sot me vranësira dhe reshje shiu, temperatura maksimale deri në 15 gradë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *