Nga sot, mjediset e hotelierisë, dyqanet e basteve dhe kazinotë të mbyllura për mysafirët

Kjo është pjesë e një pakete kufizimesh të miratuar nga qeveria të hënën, e cila ata thanë se do të zvogëlonte përhapjen e koronavirusit, do të parandalonte një tendosje në sistemin e kujdesit shëndetësor dhe do të shmangte mbylljen për festat fetare të Pashkëve dhe Bajramit.

Paketa e kufizimeve përfshin gjithashtu një rritje në shtetrrethimin, i cili fillon në orën 20 të djeshme, në vend të 10 të mbrëmjes, dhe zgjat deri në 5 të mëngjesit.

Nga dje hyri në fuqi ndalimi i vizitorëve në klube fitnesi dhe palestra, si dhe ndalimi i mbajtjes së konferencave dhe trajnimeve. 360 shkallë/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Nga sot, mjediset e hotelierisë, dyqanet e basteve dhe kazinotë të mbyllura për mysafirët

  • 04/16/2021 at 12:45
    Permalink

    I haven?¦t checked in here for some time since I thought it was getting boring, but the last several posts are good quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *